در آستانه اربعین حسینی نمایشگاه عکس های منتخب سوگواره بین المللی "مهر محرم" در حرم مطهر رضوی گشایش یافت

در آستانه اربعین حسینی، نمایشگاه عکس های منتخب سوگواره بین المللی "مهر محرم" روز سه شنبه با ارائه 40 تابلوی تک و مجموعه عکس در حرم مطهر رضوی گشایش یافت.

​در آستانه اربعین حسینی
نمایشگاه عکس های منتخب سوگواره بین المللی "مهر محرم" در حرم مطهر رضوی گشایش یافت
 در آستانه اربعین حسینی، نمایشگاه عکس های منتخب سوگواره بین المللی "مهر محرم" روز سه شنبه با ارائه 40 تابلوی تک و مجموعه عکس در حرم مطهر رضوی گشایش یافت.
این نمایشگاه از امروز پانزدهم مهر تا سی ام مهر در نگارخانه رضوی موزه آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی برای بازدید علاقه مندان دائر است که در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان حرم رضوی گشایش یافت در مدت برپایی از هشت صبح تا 17 عصر برای بازدید زائران حرم رضوی و علاقه مندان به هنر عکس عاشورایی دائر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در این نمایشگاه 40 تابلو شامل 34 تک عکس و شش مجموعه عکس از آثار منتخب سوگواره بین المللی مهر محرم ارائه شده است.
فرشید فلاح افزود: در برپایی این نمایشگاه این اداره کل به همراه موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، کانون خادمیاران رضوی استان سمنان، مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کانون های فرهنگی هنری مساجد و موسسه موج فرهنگ سمنان مشارکت و همکاری دارند.

دبیر سوگواره ملی و بین المللی مهر محرم نیز گفت: نمایشگاه حاضر، مجموعه ای از آثار منتخب دوازدهمین سوگواره مهر محرم در سال 98 در بخش های آئین های ملی، استان سمنان و استان خراسان رضوی، راهپیمایی اربعین و بین المللی است.
میثم قدس پور با اشاره به ارائه آثار عکاسان در این نمایشگاه گفت: در بخش تک عکس حرفه ای آثاری از پوریا بیات، علی صحبتی، مرضیه فریدپور، مهران آقایی، حسین توحیدی فرد، مجتبی گیتی نژاد، داوود ایزدپناه، محبوبه سادات علوی، ساسان جوادنیا، مرتضی صالحی، جابر غلامی، علیرضا آخوندزاده طزرجانی، مجید حجتی، محمد اخلاقی، مهدی جعفری، مسعود محقق، محمدامین نجفی، اله ملائی ، حسین حاجیلری، محمد ابراهیمی و  امیر عنایتی و نیز عکاسان خارجی شامل حسنین الشرشاحی (عراق)، لیث الموسوی (عراق)، سامر الحسینی(عراق)، محمد ایلیا یعقوبی (هندوستان)، رضا امیری نیا (انگلستان) و رضا حیدری شاه بیدک (افغانستان) ارائه شده است.
وی ادامه داد: در بخش مجموعه عکس نیز آثار مهناز نوریان، حمید وکیلی، سیدمهدی هاشمی، حسین حاجیلری، فرج ا.. رمضانی و علی ابک در معرض دید قرار گرفته است.

این دومین نمایشگاه عکس های منتخب سوگواره بین المللی مهر محرم است که برای دومین سال متوالی در حرم مطهر رضوی برپا می شود و این نمایشگاه در ایام اربعین حسینی و نیز سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس آماده بازدید است.
سوگواره ملی و بین المللی مهر محرم همه ساله به همت موسسه موج فرهنگ و با همکاری مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و جمعی از نهادهای ملی و بین المللی همکار به میزبانی سمنان برگزار می شود.
فراخوان سیزدهمین سوگواره مهرمحرم نیز منتشر گردیده و علاقمندان به هنر عاشورایی می توانند با مراجعه به سایت  www.MehreMoharram.ir  نسبت به ارسال آثار خود اقدام نمایند.
آخرین مهلت ارسال آثار سی ام آبان 99 می باشد.

منبع خبر: